Lukáš Budínský – Fotograf

Lukáš Budínský, *1979

Lukáš Budínský. foto.lukasx.cz) Fotoaparát: Canon EOS 500D,

Lukáš Budínský na Madeiře

K fotografování jsem se dostal před více než 20 lety díky přítelkyni, pro kterou bylo fotografování vždy více než jen záznam do rodinného fotoalba. Při toulkách krajinou jsme se střídali o klasickou kinofilmovou zrcadlovku. Těšili se na výsledky, které po pár dnech dorazí z fotolabu. Postupem času se mi podařilo spojit dva velké koníčky – cestování a fotografování. V současné době zůstává fotografování nadále jen koníčkem, byť mu věnuji stále více a více svého času.

V krajinářské tvorbě se odráží má láska k horám, které mne uchvátily a snažím se je zachytit v jejich majestátnosti.

Od roku 2014 se aktivně věnuji také fotografování sportu (Sportovní fotografie Lukáš Budínský) Podmanil si mne zejména terénní běh tzv. trail running či orientační běh. Ty spojují krásu hor nejen se sportovními výkony, ale i s lidskými příběhy. Sám se sportu aktivně věnuje, převážně horskému kolu a terénnímu běhu. Hlavním cílem při fotografování sportu je podpořit pohyb v přírodě a vyzdvihnout některé mediálně nepříliš populární sporty.

Díky rozrůstající se rodině se do mé tvorby přidává nejen rodinná a portrétní fotografie, ale také paradoxně makrofotografie. Ta totiž nevyžaduje dlouhé cestování, ale stačí vyjít před terasu do rozlehlých valašských luk nebo k blízkému rybníku.

Lukáš Budínský – Kontakt

email: email@lukasx.cz

www: http://foto.lukasx.cz

tel: +420 777 850 517

facebook: Lukáš Budínský Photography

© 2014-2015 foto.lukasx.cz, všechna práva vyhrazena | koncept a obsah Lukáš Budínský