K čemu je portfolio fotokniha?

Vzhledem k mým rozrůstajícím se aktivitám na poli rodinné fotografie jsem již delší dobu přemýšlel nad vytvořením offline portfolia. Webové stránky a galerie jsou základ pro online marketing. Nicméně v reálu existuje mnoho míst, kam online svět nedosáhne. Jak se člověk může prezentovat na schůzce v mateřské škole? Tablet? Mobil? Tam je mnohem efektivnější využít něco hmatatelného – třeba vytištěné fotografie. Ale jak je přenášet, prezentovat? Ideálním řešením je portfolio fotokniha.

Portoflio fotokniha Fotograf Lukáš Budínský

Fotokniha Saal Digital

Další motivací bylo nabídnout zákazníkům co nejkvalitnější provedení fotoknihy a hlavně v přijatelných termínech.

Máme doma již hodně fotoknih (od cestovatelských, přes rodinné až po shrnutí výstavby našeho domu). Jenže ani jedna z nich nedosahuje kvality, jakou bych si představoval u svého portfolia. Je to dáno zejména tím, že z praktických důvodů volíme matný tisk (vydrží desítky upatlaných doteků) a menší rozměry (zachování kompaktnosti). Dalším aspektem je, že na naše fotoknihy nikdy nespěcháme. Počkáme si na zlevněné poukazy a poté akceptujeme i měsíční výrobní lhůtu. Proč to tedy nezkusit jinak?

Portfolio fotokniha Saal-digital

Ve fázi rozhodování jsem si všiml nabídky nového hráče na našem trhu  – Saal-digital. Co mne nejvíce zaujalo byla možnost lesklého tisku na profesionální fotopapír a extrémně rychlé dodací lhůty. Nainstaloval jsem si tedy jejich program na tvorbu fotoknihy a popravdě jsem trochu znejistěl. Bylo patrné, že se jedná o nováčka na českém trhu. Některé překlady byly kostrbaté a některé funkce či nápovědy dokonce nefungovaly vůbec. Toto se naštěstí velmi rychle měnilo k lepšímu a aktualizace SW postupně chyby odstranily.

Saal digital fotokniha Fotograf Lukáš Budínský

Opravená chyba v programu Saal Designer.

Samotná práce v editoru je docela intuitivní. Nepoužil jsem žádnou z nabízených šablon, ale volně tvořený design. Zvolil jsem největší čtvercový formát. V něm lze totiž efektivně využít fotografie přes celou dvoustranu. Nejvíce času zabral samozřejmě výběr fotek a ještě více vymýšlení doprovodných textů. Kniha má sloužit potenciálním klientům i samostatně, bez mé asistence.

Po dokončení knihy jsem ji odeslal ke zpracování a čekal jaká bude dodací lhůta. Realita předčila má očekávání. V pondělí v noci jsem ji odesílal ke zpracování. Ve středu jsem dostal zprávu, že kniha byla dokončena a expedována z Německa. V pátek byla kniha u mne na stole. Opravdu pozoruhodné!

portfolio fotokniha Fotograf Lukáš Budínský

Fotokniha na mém stole. 4 pracovní dny na výrobu a doručení!

Kvalita fotoknihy Saal-digital

Pokud jsem byl pozitivně zaskočen rychlostí výroby a dodáním fotoknihy, tak kvalitou jsem zaskočen nebyl. Dostal jsem to, co bylo slíbeno. Excelentní tisk na profesionální fotopapír. Žádná z fotoknih, které mám doma od různých dodavatelů, se kvalitě tisku od Saal-digital ani nepřibližuje. Dvoustránkové fotografie z knihy přímo vystupují. Díky lesklému tisku je hloubka a prokreslení fotografií dokonalé. Nevýhodou je, že na lesklém tisku opravdu zůstávají otisky od prstů, stejně jako na fotografiích.

portoflio fotokniha Fotograf Lukáš Budínský

Fotografie přes dvoustranu ve fotoknize opravdu vyniknou.

Co je ještě na Saal-digital fotoknize výjimečné? Nenajdete na ní žádné údaje dodavatele. Nikde neruší logo výrobce nebo čárový kód. Vše máte plně pod kontrolou – od přebalu až po poslední předsádku. A vlastně ještě jedna věc. Spolu s tištěnou fotoknihou jsem získal přístup i do online verze, kterou mohu zaslat svým nejbližším. To je příjemný bonus.

Doporučení?

Pokud chcete vidět kolekci svých fotografií v té nejlepší kvalitě, rozhodně vyzkoušejte Saal-digital. Primárně z těchto důvodů

  • neuvěřitelně rychlé dodání (nebojím se nyní nabízet fotoknihy i svým zákazníkům)
  • lesklý tisk na profesionální fotopapír (co fotografie, to samostatný obraz)
  • široká nabídka formátů, včetně dárkových balení a kožených desek
  • žádná loga výrobce na fotoknize, vše pod vaší kontrolou
  • online verze fotoknihy dostupná pro vaše nejbližší
Portfolio fotokniha Fotograf Lukáš Budínský

Úvodní stránka potfolio fotoknihy