Asi málokdo pochybuje o tom, že Singapur je exotická destinace pro fotografování jako stvořená. Každý si tu najde to své. Už jsem psal o makrofotografii a fotografování ptáků v Jurong Bird Park. Tentokrát se zmíním o několika tipech okolo.

Marina Bay

Zátoka Marina Bay s magickou kulisou mrakodrapů a ikonickým hotelem Marina Bay Sands je přímo stvořená pro fotografování města a architektury. Stačí se jen projít po promenádě a zapomenete na to, že máte rádi jen hory a přírodu.

Panorama Marina Bay. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Panorama Marina Bay brzy ráno

 

Můžete se rozhodnout, jestli vám stojí za to se vydat i na vyhlídkovou terasu hotelu Marina Bay Sands. Za sebe říkám, že to byl dechberoucí zážitek. Na jedné straně vyhlídka na mrakodrapy a na druhé straně obrovské zahrady a oceán s tisíci lodí, kam jen oko dohlédlo.

Marina Bay Sands pool. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Bazén na střeše Marina Bay Sands

 



Druhou možností je navštívit Singapore Flyer, což je v podstatě ruské kolo. Svými rozměry je obrovské, ale ze střechy hotelu vypadalo jako kolečko na Matějské, tak jsem jej vynechal.

Singapore Flyer. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Singapurské “ruské kolo” – Singapore Flyer

 

Marina Bay je velmi vhodná pro noční fotografii, několikrát týdně se tu koná světelná show a i bez ní to stojí za návštěvu. V mém případě jsem měl trochu smůlu, protože se mi nechtělo tahat stativ přes půl světa (přeci jen jsem sem nejel kvůli focení). Takže v ideálním případě položit foťák na podložku, v tom horším zvýšit ISO a modlit se, ať to vyjde.

Marina Bay v noci. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Noční Marina Bay v Singapuru

Japonská a čínská zahrada

O Singapuru se říká, že nemají ve městě zahrady, ale že to je město v zahradě. A rozhodně na tom bude hodně pravdy. Zeleň a rozlehlé parky jsou kam se jen podíváte. Všechny, na které jsem narazil byly volně dostupné. Po cestě z centra do Jurong Bird Parku jsou dvě nádherné zahrady hned vedle sebe – japonská a čínská. Zatímco japonská je přísně geometrická, spíše střídmá, tak ta čínská oplývá barvami a ohromuje na každém kroku.

Pagoda v čínské zahradě v Singapuru. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Pagoda v čínské zahradě

 

Čínské zahradě vévodí pagoda, ze které lze přehlédnout dispozice obou dvou zahrad. Dále je tu i několik čínských pavilonů zrcadlících se v jezerech.

Čínská zahrada v Singapuru. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Želvy a pavilon v čínské zahradě

 

Opět jsem bohužel neměl ideální podmínky. Obloha byla zcela zatažená, nachystaná na tropický déšť, světla velmi poskromnu. V těch zahradách by se dal strávit celý den jen focením. Pro mne bohužel jen rychlá zastávka s pár kilometry protažení nohou.

Čínský pavilon v zahradě v singapuru Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: Canon EOS 500D, Objektiv: 17-50mm

Čínský pavilon v Singapurské zahradě

 

Čínská čtvrť

O Singapuru se dá říct, že žije převážně v noci. Ulice se mění v nekonečné řady restaurací a stánků. O Čínské čtvrti to platí desetinásobně. Tady to pulzuje barvami, vůněmi a “švitořením” v čínštině. Desítky stánků, kde vám z vašeho Samsunga udělají na počkáni iPhone a naopak. Místo, kde vám prodají nejnovější model Canon, který ještě nepřišel na trh. Místo, kde se za 2 dolary najíte takovým způsobem, že na to do smrti nezapomenete.

Čínská čtvrť v Singapuru. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: DSC-RX100, Objektiv: 28-100mm F1.8-4.9

Tady to žije

 

Čínská čtvrť v Singapuru. Autor: Lukáš Budínský (foto.lukasx.cz), Fotoaparát: DSC-RX100, Objektiv: 28-100mm F1.8-4.9

Čínská čtvrť v Singapuru

Vzhledem k atraktivitě Singapuru si dovolím článek rozdělit. Pokračování se bude věnovat ostrovu Sentosa, který stojí za delší povídání.